FAQ neboli často kladené otázky

Společnost Microenergy, s.r.o

Nabízíme vám možnost ušetřit na plynu nebo elektřině oproti vašemu stávajícímu dodavateli. Přechod zabere jen chvíli a může pro vás znamenat tisíce korun ročně navíc na vašem účtu.

Přestože jsme mladá společnost, naši pracovníci mají mnoholeté zkušenosti v energetice na všech úrovních. Díky tomu vám můžeme nabídnout komplexní služby přesně podle toho, co právě potřebujete. Spokojenost zákazníka je naší prioritou. Zakládáme si na transparentním jednání. Sami uvidíte, že smlouvu od Microenergy přečtete za pár minut a bez problémů se v ní vyznáte.

Smlouva

V případě nového bydlení je nutné udělat několik kroků. Nejprve je potřeba ukončit smlouvu s původním dodavatelem energií, k tomu budete potřebovat zapsat stávající stav elektroměrů. Následně je třeba vytvořit novou smlouvu na vaše jméno. Pokud chcete odebírat levné energie od Microenergy, zavolejte našim operátorům a my vám s procesem pomůžeme.

Cenu energií od Microenergy najdete v našich cenících. Rádi vám spočítáme přesnou cenu energií na míru podle vaší současné spotřeby. Stačí nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

Nabízíme smlouvu na dobu neurčitou, díky které budete stále flexibilní a bez závazků. V případě, že se rozhodnete odejít, jednoduše u nás podáte výpověď a můžete přejít k jinému dodavateli.

Zde záleží na tom, na co všechno elektřinu využíváte. Pokud elektřinou doma pouze svítíte a využíváte ji k napájení běžných spotřebičů, cena pro vás bude vždy stejná. V případě, že využíváte elektřinu také na ohřev vody nebo topení, máte nárok na zvýhodněnou sazbu v některých denních či nočních hodinách. Pozor, již neplatí, že nízký tarif platí v noci a vysoký přes den. Časy spínání nízkého tarifu závisejí na lokalitě odběrného místa. Pokud využíváte elektřinu na topení nebo ohřev vody, kontaktujte nás a rádi vám poskytneme informace o vašem konkrétním odběrném místě.  

S námi rozhodně nemusíte nikam chodit, vše jednoduše zvládnete online z domova. Pokud vám elektronická komunikace z nějakého důvodu nevyhovuje, smlouvu je možné doručit také poštou. Záleží tedy jen na vás.

Vše o platbách

Platby za energie je nejjednodušší provádět elektronicky. První možností je inkasní platba, k čemuž stačí nastavit dostatečný finanční limit a četnost inkas za měsíc. Budeme tak strhávat z účtu pravidelné zálohy, ale i fakturu. Další možností je SIPO, které umožňuje spojit různé platby (nájem, elektřina, plyn, voda apod.). Můžete si ho sjednat na České poště.
Platit můžete také běžným nebo trvalým příkazem ve vaší bance. Trvalý příkaz nastavíte jednou a už se o něj nemusíte starat – doporučujeme nastavit úhradu alespoň 3 pracovní dny před datem splatnosti. Pokud vám nevadí zadávat každý měsíc platbu ve vašem internetovém bankovnictví, proveďte vždy platbu na základě doručeného dokladu.
Pokud si s elektronickým bankovnictvím příliš nerozumíte, je možné platit také složenou na České poště.

Z důvodu šetření životního prostředí preferujeme zasílání elektronické faktury. Pokud trváte na papírové faktuře, můžeme vám ji posílat za drobný poplatek. Pro podrobnější informace nás kontaktujte a naše operátorky vás seznámí s podrobnostmi.

Služby Microenergy, s.r.o

Ano, přebytky je možné prodávat do sítě. Pro prodej přebytků energie ze solárních panelů je třeba mít toho správného partnera. Protože máme bohaté zkušenosti, rádi vám pomůžeme s prodejem přebytků energie ze solárních panelů. Stačí nás kontaktovat a naše operátorky se o vše postarají.

Zatím ne. Zákaznický portál je však v přípravě a brzy budete mít své smlouvy, zálohy a faktury přehledně na jednom místě.

Výši záloh přehodnocujeme na základě vaší reálné spotřeby energií každý rok. Pokud máte pocit, že se vaše spotřeba v poslední době výrazně zvýšila nebo naopak klesla, můžete nás kontaktovat a společně se na to podíváme. Výši záloh na energie není problém změnit kdykoliv v průběhu roku.

V ČR existují pouze 3 distributoři energie. Distributor energie je vám přidělen na základě toho, kde bydlíte, nemůžete si ho tedy vybrat. Dodavatele si naopak zvolíte sami podle toho, jaké výhody nabízí. Takovým dodavatelem je například naše společnost Microenergy, která si zakládá hlavně na levných dodávkách energií a transparentnosti.

V případě odstávky elektřiny nepomůže kontaktovat dodavatele, tady je potřeba obrátit se přímo na distributora. Protože se pravděpodobně jedná o problém širšího okolí, často i plánovaný, doporučujeme podívat se nejprve na internet. Technické závady a výpadky se distributoři vždy snaží vyřešit co nejrychleji.

ČEZ distribuce: www.cezdistribuce.cz
EON distribuce: www.eon-distribuce.cz
PRE distribuce: www.predistribuce.cz

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře a nebo na emailu zakaznik@microenergy.cz

Kontaktní informace